Aktualności

Trudna przeprawa Startu

• autor: FCNiechcice, 2014-04-14 15:54

Start Niechcice pokonał w wyjazdowym spotkaniu LUKS Gomunice 1:2 (1:1).

Skład Startu: Pałubski M. - Ł.Grygiel, T. Krupa, M. Pęcina, M. Mękarski - K. Gołomiewski, S. Sielski, D. Wiśniewski, M. Wiśniewski (85' K. Mutryn) - R. Kubicz, B. Rakowiecki (65' Sz. Dębski)

Ławka rezerwowych: J. Hochman, P. Wiśniewski, J. Augustyniak, M. Wrzesiński

Spotkanie to było prawdziwą przeprawą dla naszego zespołu. Już w 10 minucie straciliśmy pierwszą w tej rundzie bramkę, po dobrej akcji gospodarzy. Sytuację po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska wykorzystał napastnik LUKS'u uderzając ją głową wprost do naszej bramki. Na szczęście w 25 minucie doprowadziliśmy do wyrównania po golu Rafała Kubicza. Asystę przy tej bramce zanotował kapitan naszej drużyny - Dariusz Wiśniewski. Po przerwie padła tylko jedna bramka. Na 20 minut przed końcem swoją drugą bramkę zdobył Rafał Kubicz. Szybka kontra Startu została zwieńczona drugim golem i ustaleniem wyniku spotkania. Przy bramce asystował Szymon Dębski. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, między zawodnikami doszło do kilku przepychanek, jednak sędziowie szybko zareagowali i po chwili spotkanie zostało zakończone.

14. kolejka przyniosła aż 22 bramki w pięciu spotkaniach. Najwięcej, bo aż 8 padło w Niedośpielinie, gdzie GKS Rogi pokonał Victorię Żytno aż 6:2, siedem bramek obejrzeli kibice w Ruścu, gdzie miejscowy Hetman uległ wiceliderowi - Czarnym Rozprza 3:4. Średnia bramek w tej kolejce jest imponująca - 4,4 gola/mecz. Trzykrotnie zwyciężali gospodarze, dwa razy goście.