Logowanie

Aktualności

Luciążanka - Start 0:2 (0:0)

• autor: FCNiechcice, 2014-03-30 10:19

Pierwszy mecz - pierwsze zwycięstwo. Strzelamy bramki grając w dziewięciu! Sędziowie głównymi "bohaterami" spotkania.

Pierwszym rywalem zespołu Startu w rundzie wiosennej był zespół Luciążanki Przygłów. Nasi piłkarze do tego spotkania przystąpili w następującym ustawieniu:

Mateusz PałubskiTomasz Skóra (35’ 2ż cz), Tomasz Krupa, Mateusz Pęcina, Mateusz Pawlak - Michał Mękarski (25’ 2ż cz), Łukasz Grygiel ż, Sebastian Sielski ż, Michał Wiśniewski-  Szymon Dębski, Rafał Kubicz ż

Na ławce rezerwowych znaleźli się: Jarosław Hochman, Marcin Wrzesiński, Paweł Wiśniewski, Kamil Niedźwiedzki, Krzysztof Gołombiewski, Konrad Mutryn oraz Bartłomiej Rakowiecki

Spotkanie rozpoczęliśmy z nastawieniem na walkę na trudnym boisku. Pierwsze minuty pokazywały, że Start jest zespołem silniejszym i kwestią czasu będzie zdobycie bramki. Niestety każde najdrobniejsze przewinienie lub próba jego usprawiedliwienia kończyły się otrzymaniem żółtej kartki, co w konsekwencji spowodowało, że od 25 minuty graliśmy w dziesiątkę, a od 35 w dziewiątkę. (dla porównania zawodnicy gospodarzy otrzymali w tym spotkaniu jedną żółtą kartkę). Od tej chwili głównym celem było utrzymanie korzystnego rezultatu do przerwy.

Po przerwie nastawiony na grę z kontry Start zdołał znokautować rywali grając o dwóch zawodników w polu mniej!  Pierwszą bramkę w 50 minucie strzałem z 16 metrów zdobył Rafał Kubicz, a dziesięć minut później piłkę wywalczył Sebastian Sielski i po raz drugi pokonał bramkarza rywali. Zespół z Przygłowa wyraźnie nie miał pomysłu na walczących i mądrze ustawionych zawodników Startu i musiał uznać wyższość przyjezdnych.

Skład sędziowski: Markiewicz Waldemar, Rośniak T., Chmal Ł. odegrał jedną z głównych ról w tym spotkaniu. Łącznie otrzymaliśmy 7 żółtych i dwie czerwone kartki (których równie dobrze inny z sędziów mógłby nie pokazać).

Początek rundy pokazał, że jesteśmy silnym zespołem i mimo „przeciwności losu” będziemy walczyć o awans do klasy okręgowej. Cieszy dobra postawa naszych zawodników, ale także i potknięcia rywali. W rozegranych pięciu spotkaniach zobaczyliśmy piętnaście bramek.  Co ciekawe gospodarze nie wygrali ani jednego meczu, padł jeden remis i czterokrotnie zwyciężał zespół gości.